Įspūdžiai iš Portugalijos

Kūnas pasiekia tai, ką protas sugalvoja arba aukštai Portugalijos kalnuose

Šį pavasarišką gegužės 18-osios rytą mes, gimnazistai, Rugilė Gedminaitė, Judita Klusaitė, Karolina Indrulytė, Guoda Valošinaitė, Monika Akstinaitė, Danielius Ūksas ir Kasparas Šimkevičius, lydimi mokytojų Inetos Leščiauskienės ir Rasos Gabšytės, buvome išvykę į kalnų apsuptą Vouzela miestelį, įsikūrusį Portugalijos šiaurėje, kuriame vyko Erasmus+ Mission H projekto susitikimas. Kartu su ne tik vietiniais Portugalijos, bet ir su iš Prancūzijos bei Italijos atvykusiais partneriais mūsų delegacija dalyvavo įvairiose veiklose ir išvykose, skatinančiose fizinį aktyvumą.

Pirmąją dieną turėjome galimybę susitikti su miestelio valdžia ir apsilankyti savivaldybėje. Joje buvome šiltai pasveikinti atvykę į Portugaliją ir priimti. Nuoširdžiai sutikti, vėliau tarptautinėse komandose žaidėme žaidimą, skatinantį aktyviai susipažinti su aplinka ir aplankyti svarbiausias vietoves. Po to, susipažinę su miestu ir mokykla, kiekvienos šalies atstovai turėjo pristatyti namų darbus – dviejų mankštos pratimų mokomuosius vaizdo klipus bei pristatyti keletą linksmų faktų apie (ne)sveiką gyvenseną.

Visos savaitės metu tarptautinės komandos dirbo ir kūrė interaktyvius žaidimus, apjungiančius fizinį aktyvumą bei išmaniąsias technologijas. Kiekviena komanda rengė savo žaidimo planą, kūrė klausimus IT pagalba, kuriuos kiti žaidėjai galėjo perskaityti tik naudodamiesi telefonais, nes kiekvienas klausimas buvo užkoduotas QR kodu. Savaitės pabaigoje komandos turėjo galimybę išbandyti kitų grupių kūrinius ir palyginti savo rezultatus – kas greičiau įveikė klausimus ir pasiekė finišą.

Projekto metu vyko Sweatathlon (Prakaitlonas), kurio metu komandos varžėsi dešimt skirtingų rungčių. Dalyviai galėjo išbandyti save šaudymo iš lanko, krepšinio bei daugelio kitų užduočių metu. Pasibaigus varžyboms visi dalyviai buvo kupini puikių įspūdžių, dalinosi įvairiais nutikimais.

Be dalyvavimo mokyklos veiklose, taip pat vykome į išvykas. Pabuvojome Coimbra mieste, kuriame yra įsikūręs seniausias Portugalijos universitetas, jo senamiestyje, taip pat turėjome galimybę apsilankyti pačiame universitete ir apžiūrėti jo koplyčią. Be to, lankėmės gamtos mokslų muziejuje, kuriame susipažinome su fizikos bei biologijos mokslų plėtra ir gyvavimu ankstesniais laikais, kai informacijos perdavimas nebuvo toks greitas, kaip šiais laikais, apžiūrėjome daugybės įvairiausių gyvūnų iškamšas, griaučius, senovinius fizikinius prietaisus.

Kita kelionė, kuri reikalavo daugiau fizinių pastangų bei drąsos, buvo išvyka prie Vouga upės ir apsilankymas Paiva takuose. Vouga upėje plaukiojome baidarėmis, o šalia esantis 25m aukščio tiltas daugeliui tapo tikru iššūkiu – visi, kas nepabūgo aukščio, galėjo virvėmis nulipti tilto šonu žemyn. Visa, mūsų, lietuvių, delegacija nežiūrėjo baimei į akis ir įveikė šitokį neįprastą, adrenalino kupiną iššūkį. Vėliau visi vykome į Paiva takus, įkurtus kalnuose. Šiuose takuose pėsti keliavome 8,7km, kopėme kalnais, grožėjomės Lietuvai nebūdinga gamta ir šildėmės po portugališka saule.

Gegužės 25-oji atėjo greičiau, negu tikėjomės, ir, galiausiai, turėjome grįžti namo. Nors ir grįžome pavargę, tačiau visi likome kupini puikių įspūdžių bei naujų patirčių, įgiję naujų draugų ir žinių.

Monika Akstinaitė IVc kl.